Sparx Neo 9i 4GB 128GB
SKU
S66215
Sparx Neo 9i 4GB 128GB
Display: 6.74" V Notch, HD+
Dimensions: 167.64x77.37x7.95mm
Back Camera: 13M + CIF AF with Flash
Front Camera: 8MP Selfie Camera
Storage: 128GB ROM
External Storage: upto 256GB micro SD
RAM: 4GB RAM + 4GB Expandable
Processor: Octa Core, 1.6 GHz
Battery: 5000mAh, 10W Charger (Type-C Cable)
Color: Dark Blue, Light Blue
Intelligent Security: Side-Mounted Fingerprint Sensor
Sim Slots: Dual SIM
Operating System: Android 13
| Brand | Sparx |
|---|---|
| Operating System | Android |
| Screen Size | 6.7" |
| Internal Memory | 128GB |
| RAM | 4GB |
| Main Camera Pixel | 13.0 |
| Dual Sim | Yes |
| Water Resistant | No |
| Expandable Memory | Yes |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Shipping | Same Day From Lahore |
| Color | Blue |




















Log In