Razer Blade 18 Raptor Lake i7-13950HX 32GB 1TB SSD Gaming Laptop
SKU
U60721
Rs 1,035,999.00
Out of stock
13th Generation Processor !!
Nvidia RTX4070 8GB Graphics!!
Intel Core i7 13th 2.2 / 5.3 GHz Processor
18" 2560 x 1600 Screen Display,
32GB RAM,1TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Home.
Nvidia RTX4070 8GB Graphics!!
Intel Core i7 13th 2.2 / 5.3 GHz Processor
18" 2560 x 1600 Screen Display,
32GB RAM,1TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Home.
Category: Gaming Laptops
| Brand | Razer |
|---|---|
| Series | Blade |
| Screen Size | 18" |
| Screen Resolution | 2560 x 1600 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Intel 13th Generation |
| Processor Type | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Processor Turbo | 5.3GHz |
| Processor Cache | Info n/a |
| RAM | 32GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 1TB SSD |
| Graphics | Nvidia Graphics |
| Graphics Detail | Info n/a |
| Video Memory | 8GB |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 3 ports |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In