Palit GeForce RTX 2060 Dual 12GB Graphic Card
SKU
U58013
Special Price Rs 84,999.00 was Rs 91,999.00
Out of stock
Category: Graphic Card
|
|||||||||
|
|||||||||
|
|||||||||
|
|||||||||
|
|||||||||
|
||||||||||||
|
|||||||||
|
|||||||||
|
|||||||||
|
|||||||||
|
|||||
| Brand | Palit |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Memory Size | 12GB |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| Core Clock | 1100 to 2000 MHz |
| Memory Clock | 14.0 GB/ps |
| DVI Out Put | Yes |
| Max Resolution | 7680 x 4320 |
| Memory Interface | 192 bit |
| Shipping | Same Day From Lahore |






















Log In