MSi Vector GP76 12UH i7-12700H 32GB 1TB SSD Gaming Laptop
Nvidia RTX3080 8GB Graphics!!
Intel Core i7 12th 3.5 / 4.7 GHz Processor
17.3" 1920 x 1080 Screen Display,
32GB RAM,1TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Home.
GP76 Vector
I WAS BORN TO PERFORM
As its name suggests, the brand-new MSI Vector GP series is the fundamental component of three-dimensional space. using the "Vector" as a starting point, creating a stereoscopic structure in the second and third dimensions, and extending to the undiscovered existence
MULTI-CORE ARCHITECTURE REINVENTED
The Vector GP76 offers an unmatched boost in performance for your multitasking projects and performance-demanding games thanks to its cutting-edge 12th Gen. Intel® Core i9 processor.
Hybrid core architecture with 14 cores that perform 45% better than the Intel Core i7 Process
GEFORCE RTX 30 SERIES LAPTOPS
THE ULTIMATE PLAY
The fastest laptop GPUs available are from NVIDIA® GeForce RTXTM 30 Series for gaming and creators. In order to provide you with the most lifelike ray-traced graphics and cutting-edge AI capabilities like NVIDIA DLSS, they are constructed on Ampere, NVIDIA's 2nd generation RTX architecture. Additionally, Max-Q Technologies uses AI to its full potential to create ultra-thin, high-performance laptops that are faster and more effective than ever.
IMMEDIATE TRANSFER
The Vector series offers the best data transmission interface and bandwidth available for an unmatched experience.
| Brand | MSI |
|---|---|
| Series | Gaming |
| Screen Size | 17.3" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Intel 12Th Generation |
| Processor Type | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 3.5 GHz |
| Processor Turbo | 4.7 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 24 MB |
| RAM | 32GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 1TB SSD |
| Graphics | Nvidia Graphics |
| Graphics Detail | RTX 3080 (Nvidia Geforce) |
| Video Memory | 8GB |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 3 ports |
| Numeric Pad | Yes |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | 5 - 10 Days |










Log In