MSi Stealth 14 Studio A13VF i7-13700H 16GB 1TB SSD Gaming Laptop
SKU
U63524
Rs 373,499.00
Out of stock
13th Generation Processor !!
Nvidia RTX4060 8GB Graphics !!
Core i7 13th 3.7/5.0 GHz Processor
14" Display Size (2560x1600)
16GB RAM,1TB SSD,WIN 11 Home,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi,Backlit Keyboard.
Nvidia RTX4060 8GB Graphics !!
Core i7 13th 3.7/5.0 GHz Processor
14" Display Size (2560x1600)
16GB RAM,1TB SSD,WIN 11 Home,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi,Backlit Keyboard.
Category: MSI
| Brand | MSI |
|---|---|
| Series | Stealth |
| Screen Size | 14" |
| Screen Resolution | 2560 x 1600 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Intel 13th Generation |
| Processor Type | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 3.7 GHz |
| Processor Turbo | 5.0 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 24 MB |
| RAM | 16GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 1TB SSD |
| Graphics | Nvidia Graphics |
| Graphics Detail | RTX 4060 (Nvidia Geforce) |
| Video Memory | 8GB |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 1 port |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | International Warranty |
| Shipping | 5 - 10 Days |










Log In