Microsoft Surface Pro 8 i5-1135G 8GB 128GB SSD
SKU
U57299
Rs 233,999.00
Out of stock
11th Generation Processor !!
Intel Integrated Graphics !!
Intel Core i5 11th Gen 2.4/4.2 GHz Processor
13.1" Display Size (2880x1920)
8GB RAM,128GB SSD,Win 11 Home,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Category: Microsoft
| Brand | Microsoft |
|---|---|
| Series | Surface |
| Screen Size | 13" |
| Screen Resolution | 2880 x 1920 |
| Touchscreen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Intel 11th Generation |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Processor Turbo | 4.2 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 8 MB |
| RAM | 8GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 128GB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Info n/a |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 ports |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | No |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In