Lenovo Yoga 9 2 In 1 14 Aura Edition 14" Touch Intel Core Ultra 7 258V 32GB 1TB SSD
SKU
S70552
Rs 549,999.00
In stock
Intel Core Ultra 7 Processor !!
Intel Arc 140v Graphics !!
Intel Core Ultra 7 258V 2.2/4.8 GHz Processor
14" Display Size (2880x1800)
32GB RAM,1TB SSD, Win 11 Home,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Intel Arc 140v Graphics !!
Intel Core Ultra 7 258V 2.2/4.8 GHz Processor
14" Display Size (2880x1800)
32GB RAM,1TB SSD, Win 11 Home,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Category: Lenovo
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | Yoga |
| Screen Size | 14" |
| Screen Resolution | 2880 x 1800 |
| Touchscreen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Type | Ultra 7 258V |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Processor Turbo | 4.8 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 12 MB |
| RAM | 32GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 1TB SSD |
| Graphics | Intel Arc Graphics |
| Graphics Detail | Intel Arc 140V Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 1 port |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | No |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | International Warranty |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In