Lenovo Yoga 7 2-in-1 14AHP9 Ryzen 5 8640HS 8GB 512GB SSD
SKU
U65532
Rs 198,499.00
Out of stock
AMD Ryzen Processor !!
AMD Radeon Graphics!!
AMD Ryzen 5 8640HS 3.5 / 4.9 GHz Processor
14" 1920 x 1200 Screen Display,
8GB RAM,512GB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Home.
AMD Radeon Graphics!!
AMD Ryzen 5 8640HS 3.5 / 4.9 GHz Processor
14" 1920 x 1200 Screen Display,
8GB RAM,512GB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Home.
Category: Lenovo
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | Yoga |
| Screen Size | 14" |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Touchscreen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | AMD Ryzen Generation |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 |
| Processor Speed | 3.5 GHz |
| Processor Turbo | 4.9 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 16 MB |
| RAM | 8GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 512GB SSD |
| Graphics | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Detail | Info n/a |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 1 port |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | International Warranty |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In