Lenovo V15 G4 AMD Ryzen 5 7520U 8GB 256GB SSD
SKU
U64854
Rs 112,499.00
Out of stock
AMD Ryzen 5 Processor !!
AMD Radeon 610M Graphics!!
AMD Ryzen 5 7520U 2.8 / 4.3 GHz Processor
15.6" 1920 x 1080 Screen Display,
8GB RAM,256GB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,DOS.
AMD Radeon 610M Graphics!!
AMD Ryzen 5 7520U 2.8 / 4.3 GHz Processor
15.6" 1920 x 1080 Screen Display,
8GB RAM,256GB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,DOS.
Category: Lenovo
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | V15 |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | DOS |
| Generation | AMD Ryzen Generation |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Processor Turbo | 4.3 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 4 MB |
| RAM | 8GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 256GB SSD |
| Graphics | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Detail | Info n/a |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 ports |
| Numeric Pad | Yes |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | No |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In