Lenovo IdeaPad Slim 3 Raptor Lake i3-1305u 8GB 256GB SSD
SKU
U60931
Rs 101,999.00
Out of stock
13Th Generation Processor !!
Intel UHD Graphics !!
Intel Core i3 1.6/4.5 GHz Processor
15.6" Display Size (1920x1080)
8GB RAM,256GB SSD, DOS,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Intel UHD Graphics !!
Intel Core i3 1.6/4.5 GHz Processor
15.6" Display Size (1920x1080)
8GB RAM,256GB SSD, DOS,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Category: Lenovo
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | IdeaPad |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | DOS |
| Generation | Intel 13th Generation |
| Processor Type | Intel Core i3 |
| Processor Speed | 1.6 GHz |
| Processor Turbo | 4.5 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 10 MB |
| RAM | 8GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 256GB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel UHD Graphics |
| Video Memory | Integrated Graphics |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 3 ports |
| Numeric Pad | Yes |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | No |
| Warranty | International Warranty |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In