Lenovo Ideapad Slim 3 15IAN8 i3-N305 8GB 512GB SSD
SKU
U65528
Rs 116,499.00
Out of stock
Intel Core i3 Processor !!
Intel UHD Graphics !!
Intel Core I3 N305 Gen 1.8/3.8,
15.6" (1920x1080) Display Size,
8GB RAM 512GB SSD,DOS,
Wifi, WebCam, Bluetooth.
Intel UHD Graphics !!
Intel Core I3 N305 Gen 1.8/3.8,
15.6" (1920x1080) Display Size,
8GB RAM 512GB SSD,DOS,
Wifi, WebCam, Bluetooth.
Category: Lenovo
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | IdeaPad |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | DOS |
| Generation | Info n/a |
| Processor Type | Intel Core i3 |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Processor Turbo | 3.8 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 6 MB |
| RAM | 8GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 512GB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel UHD Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 ports |
| Numeric Pad | Yes |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | No |
| Warranty | International Warranty |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In