Lenovo IdeaPad 3 15 i5 1135G7 4GB 1TB HDD 1Y
SKU
M58720
Rs 117,999.00
Out of stock
11Th Generation Processor !!
Intel Integrated Graphics !!
Core i5 11th 2.4/ 4.2 GHz Processor
15.6" Display Size (1920x1080)
4GB RAM,1TB HDD,DOS,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Category: Lenovo
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | IdeaPad |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | DOS |
| Generation | Intel 11th Generation |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Processor Turbo | 4.2 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 8 MB |
| RAM | 4GB |
| HDD Interface | SATA |
| Hard Disk Capacity | 1TB HDD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel Iris XE Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 ports |
| Numeric Pad | Yes |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | No |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In