Hp Probook 450 G9 i5-1235U 16GB 512GB SSD
SKU
U60986
Rs 218,499.00
Out of stock
12Th Generation Processor !!
Intel Iris Xe Graphics !!
Intel Core i5 3.3/4.4 GHz Processor
15.6" Display Size (1920x1080)
16GB RAM,512GB SSD, DOS,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Intel Iris Xe Graphics !!
Intel Core i5 3.3/4.4 GHz Processor
15.6" Display Size (1920x1080)
16GB RAM,512GB SSD, DOS,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Category: HP
Designed for hybrid workstyles
Refined, compact design for easy mobility with the collaboration tools to enhance team productivity.
Everyday business performance
Drive performance with the latest Intel® processor 4 and graphics 5, long battery life, and solid-state drives.
Protected by HP Wolf Security
HP Wolf Security for Business creates a hardware-enforced, always-on, resilient defense.
| Brand | HP |
|---|---|
| Series | ProBook |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | DOS |
| Generation | Intel 12Th Generation |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 3.3 GHz |
| Processor Turbo | 4.4 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 12 MB |
| RAM | 16GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 512GB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel Iris XE Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 3 ports |
| Numeric Pad | Yes |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | No |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In