HP Pro Tower 280 G9 i5-12500 8GB 512GB SSD Desktop PC
SKU
U61812
Rs 219,999.00
Out of stock
12th Generation Intel Core i5 processor
FreeDOS
8 GB DDR4-2933 MHz RAM (1 x 8 GB)
512 GB PCIe NVMe M.2 SSD
Intel UHD Graphics 770
FreeDOS
8 GB DDR4-2933 MHz RAM (1 x 8 GB)
512 GB PCIe NVMe M.2 SSD
Intel UHD Graphics 770
Category: Desktops
Features
High performance, high portability
Get the exceptional combination of responsive performance, connectivity and speed with a 12th Gen Intel Core processor that lets you launch, create, and connect fast and reliably.
| Brand | HP |
|---|---|
| Operating System | Mac OS |
| Hard Disk Capacity | 512GB SSD |
| RAM | 8GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Turbo | 4.6 GHz (Up to) |
| Processor Speed | 3.0 GHz |
| Processor Cache | 18 MB |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel UHD Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | Info n/a |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In