HP Pavilion x360 14 EK1056tu Raptor Lake i7-1355u 16GB 1TB SSD
SKU
U61271
Rs 275,999.00
Out of stock
13th Generation Processor !!
Intel iris Xe Graphics!!
Intel Core i7 1.7 / 5.0 GHz Processor
14" 1920 x 1080 Screen Display,
16GB RAM,1TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi.
Intel iris Xe Graphics!!
Intel Core i7 1.7 / 5.0 GHz Processor
14" 1920 x 1080 Screen Display,
16GB RAM,1TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi.
Category: HP
| Brand | HP |
|---|---|
| Series | Pavilion |
| Screen Size | 14" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Intel 13th Generation |
| Processor Type | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 1.7 GHz |
| Processor Turbo | 5.0 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 12 MB |
| RAM | 16GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 1TB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel Iris XE Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 ports |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In