HP EliteBook 650 G9 i5-1235U 8GB 512GB SSD
SKU
U58946
Rs 258,499.00
Out of stock
12Th Generation Processor !!
Intel Iris Xe Graphics !!
Intel Core i5 3.3/4.4 GHz Processor
15.6" Display Size (1920x1080)
8GB RAM,512GB SSD, Win 11 Home,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Intel Iris Xe Graphics !!
Intel Core i5 3.3/4.4 GHz Processor
15.6" Display Size (1920x1080)
8GB RAM,512GB SSD, Win 11 Home,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Category: HP
| Brand | HP |
|---|---|
| Series | Elitebook |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Intel 12Th Generation |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 3.5 GHz |
| Processor Turbo | 4.7 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 12 MB |
| RAM | 8GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 512GB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel Iris XE Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 3 ports |
| Numeric Pad | Yes |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In