HP EliteBook 650 G9 Alder Lake i5-1235u 16GB 256GB SSD
SKU
U62268
Rs 187,999.00
Out of stock
12th Generation Processor !!
Intel Iris Xe Graphics!!
Intel Core i5 12th 1.3 / 4.4 GHz Processor
15.6" 1920 x 1080 Screen Display,
16GB RAM, 256GB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Pro.
Intel Iris Xe Graphics!!
Intel Core i5 12th 1.3 / 4.4 GHz Processor
15.6" 1920 x 1080 Screen Display,
16GB RAM, 256GB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Pro.
Category: HP
| Brand | HP |
|---|---|
| Series | Elitebook |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Generation | Intel 12Th Generation |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Processor Turbo | 4.4 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 12 MB |
| RAM | 16GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 256GB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel Iris XE Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 3 Ports Type-C |
| Numeric Pad | Yes |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In