Dell XPS 14 9440 Intel Core Ultra 7 155H 32GB 1TB SSD
SKU
U64707
Rs 654,999.00
Out of stock
Intel Core Ultra 7 Processor !!
Intel ARC Graphics!!
Intel Core Ultra 7 155H 3.8 / 4.8 GHz Processor
14.5" 3200 x 2000 Screen Display,
32GB RAM,1TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi, Win 11 Home,
Intel ARC Graphics!!
Intel Core Ultra 7 155H 3.8 / 4.8 GHz Processor
14.5" 3200 x 2000 Screen Display,
32GB RAM,1TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi, Win 11 Home,
Category: Dell
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | XPS |
| Screen Size | 14" |
| Screen Resolution | Info n/a |
| Touchscreen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Info n/a |
| Processor Type | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Speed | 3.8 GHz |
| Processor Turbo | 4.8 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 24 MB |
| RAM | 32GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 1TB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Info n/a |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 3 Ports Type-C |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | No |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | International Warranty |
| Shipping | 5 - 10 Days |










Log In