Dell XPS 13 Plus 9320 i7-1360P 16GB 1TB SSD
SKU
U62730
Rs 590,999.00
Out of stock
13Th Generation Processor !!
Intel Iris Xe Graphics!!
Intel Core i7 13th Gen 3.7 / 5.0 GHz Processor
13.4" 1920 x 1200 Screen Display,
16GB RAM,1TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi, Win 11 Home,
Intel Iris Xe Graphics!!
Intel Core i7 13th Gen 3.7 / 5.0 GHz Processor
13.4" 1920 x 1200 Screen Display,
16GB RAM,1TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi, Win 11 Home,
Category: Dell
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | XPS |
| Screen Size | 13.4" |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Touchscreen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Intel 13th Generation |
| Processor Type | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 3.7 GHz |
| Processor Turbo | 5.0 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 18 MB |
| RAM | 16GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 1TB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel Iris XE Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 Ports Type-C |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | No |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | International Warranty |
| Shipping | 5 - 10 Days |










Log In