Dell XPS 13 9345 Snapdragon X Elite 32GB 1TB SSD
SKU
U66166
Rs 687,999.00
Out of stock
Snapdragon X Elite Processor !!
Qualcomm Adreno Graphics !!
Snapdragon X Elite 3.4/4.0 GHz Processor
13.4" Display Size (2880x1800)
32GB RAM,1TB SSD, Win 11 Pro,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Qualcomm Adreno Graphics !!
Snapdragon X Elite 3.4/4.0 GHz Processor
13.4" Display Size (2880x1800)
32GB RAM,1TB SSD, Win 11 Pro,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Category: Dell
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | XPS |
| Screen Size | 13.4" |
| Screen Resolution | 2880 x 1800 |
| Touchscreen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Generation | Info n/a |
| Processor Type | No info |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| Processor Turbo | 4.0 GHz (Up to) |
| Processor Cache | Info n/a |
| RAM | 32GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 1TB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Info n/a |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 1 Ports Type-C |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | No |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | International Warranty |
| Shipping | 5 - 10 Days |










Log In