Dell Inspiron 13 5310 Tiger Lake i5-11320H 16GB 512GB SSD
SKU
U60185
Rs 183,999.00
Out of stock
11Th Generation Processor !!
Intel Iris XE Graphics !!
Core i5 11th 3.2/ 4.5 GHz Processor
13.3" Display Size (1920x1200)
16GB RAM,512GB SSD, Win 11 Home,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Intel Iris XE Graphics !!
Core i5 11th 3.2/ 4.5 GHz Processor
13.3" Display Size (1920x1200)
16GB RAM,512GB SSD, Win 11 Home,
Webcam, Bluetooth, Wi-Fi.
Category: Dell
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | Inspiron |
| Screen Size | 13.3" |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | Intel 11th Generation |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Processor Turbo | 4.5 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 8 MB |
| RAM | 16GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 512GB SSD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Detail | Intel Iris XE Graphics |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 Ports Type-C |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In