Biostar RX550 4GB Graphic Card
SKU
U58388
| GPU | Radeon RX550 |
| PRODUCT FEATURES | DDR5 DVI HDCP HDMI Display port PCI-E 3.0 |
| ENGINE CLOCK | 1100/1183MHz |
| MEMORY CLOCK | 6000MHz |
| MEMORY SIZE | 4GB |
| MEMORY TYPE | DDR5 |
| MEMORY BUS | 128-bit |
| CUDA/Stream Processors | 512 |
| INTERFACE | Support PCI-E 3.0 |
| MAX RESOLUTION | Digital: 4096 X 2160 VGA: 2048 X 1536 |
| OUTPUT | DVI HDMI Display Port |
| ACCESSORIES | 1 x Quick Guide |
| OS SUPPORT | Windows 7 - 32-Bit Edition Windows 7 - 64-Bit Edition Ubuntu x86 64-Bit Linux x86_64 Windows 10 - 64-Bit Edition |
| Brand | Non Branded |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Memory Size | 4GB |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| Core Clock | 1100 to 2000 MHz |
| Memory Clock | 1100 to 2000 MHz |
| DVI Out Put | Yes |
| Max Resolution | 4096 x 2160 |
| Memory Interface | 128 bit |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In