BioStar AMD Radeon RX6500XT 4GB Graphic Card
SKU
U58389
AMD Radeon RX6500XT GPU
4GB GDDR6, 64bit with Display port/HDMI output
AMD RDNA2 Architecture
AMD FreeSync Technology
AMD FidelityFX
Radeon Anti-Lag
DirectX 12 and Vulkan support
PCI Express 4.0 Support
| Brand | Non Branded |
|---|---|
| HDMI | No |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Memory Size | 4GB |
| Interface | PCI-Express 4.0 |
| Core Clock | 2100 to 3000 MHz |
| Memory Clock | 2100 to 3000 MHz |
| DVI Out Put | No |
| Max Resolution | Info N/A |
| Memory Interface | 64 bit |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In