Asus ROG Zephyrus G14 GA402XV Ryzen 9 7940HS 16GB 512GB SSD Gaming Laptop
SKU
U63176
Rs 425,999.00
Out of stock
AMD Ryzen Proccessor.
Nvidia RTX4060 8GB Graphics,
AMD Ryzen 9 7940HS 4.0/5.2 12MB Cache,
14" 2560 x 1600 Screen Display,
16GB RAM 512GB SSD,
Wifi,Webcam, Win 11 Home.
Nvidia RTX4060 8GB Graphics,
AMD Ryzen 9 7940HS 4.0/5.2 12MB Cache,
14" 2560 x 1600 Screen Display,
16GB RAM 512GB SSD,
Wifi,Webcam, Win 11 Home.
Categories: Asus, Gaming Laptops
| Brand | Asus |
|---|---|
| Series | ROG |
| Screen Size | 14" |
| Screen Resolution | 2560 x 1600 |
| Touchscreen | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | AMD Ryzen Generation |
| Processor Type | AMD Ryzen 9 |
| Processor Speed | 4.0 GHz |
| Processor Turbo | 5.0 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 16 MB |
| RAM | 16GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 512GB SSD |
| Graphics | Nvidia Graphics |
| Graphics Detail | RTX 4060 (Nvidia Geforce) |
| Video Memory | 8GB |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 ports |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | Same Day From Lahore |










Log In