Asus ROG Zephyrus Duo 16 GX650RX-L0192W Ryzen 9 6900HX 32GB 2TB SSD
SKU
U60375
Rs 1,264,399.00
Out of stock
AMD Ryzen Processor !!
Nvidia RTX3080Ti 16GB Graphics!!
Ryzen 9 6900HX 3.3 / 4.9 GHz Processor
16" 2560 x 1600 Screen Display,
32GB RAM,2TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Home.
Nvidia RTX3080Ti 16GB Graphics!!
Ryzen 9 6900HX 3.3 / 4.9 GHz Processor
16" 2560 x 1600 Screen Display,
32GB RAM,2TB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Home.
Categories: Asus, Gaming Laptops
| Brand | Asus |
|---|---|
| Series | ROG |
| Screen Size | 16" |
| Screen Resolution | 2560 x 1600 |
| Touchscreen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | AMD Ryzen Generation |
| Processor Type | AMD Ryzen 9 |
| Processor Speed | 3.3 GHz |
| Processor Turbo | 4.9 GHz (Up to) |
| Processor Cache | 16 MB |
| RAM | 32GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 1TB SSD |
| Graphics | Nvidia Graphics |
| Graphics Detail | RTX 3080Ti (Nvidia Geforce) |
| Video Memory | 16GB |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 ports |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | 1 Year International |
| Shipping | 5 - 10 Days |










Log In