Asus ROG Flow X13 GV302XA-X13.R9512 Ryzen 9 7940HS 16GB 512GB SSD
SKU
U64438
Rs 292,499.00
Out of stock
AMD Ryzen Processor !!
AMD Radeon Graphics!!
AMD Ryzen 9 7940HS 2.5 / 5.3 GHz Processor
13.4" 1920 x 1200 Screen Display,
16GB RAM,512GB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Home.
AMD Radeon Graphics!!
AMD Ryzen 9 7940HS 2.5 / 5.3 GHz Processor
13.4" 1920 x 1200 Screen Display,
16GB RAM,512GB SSD,
Bluetooth, Wi-Fi,Hdmi,Win 11 Home.
Category: Asus
| Brand | Asus |
|---|---|
| Series | ROG |
| Screen Size | 13.4" |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Touchscreen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Generation | AMD Ryzen Generation |
| Processor Type | AMD Ryzen 9 |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| Processor Turbo | 5.3GHz |
| Processor Cache | 16 MB |
| RAM | 16GB |
| HDD Interface | SSD |
| Hard Disk Capacity | 512GB SSD |
| Graphics | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Detail | Info n/a |
| Video Memory | Shared |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 1 port |
| Numeric Pad | No |
| HDMI | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Warranty | 7 Day Replacement |
| Shipping | 5 - 10 Days |










Log In